YouTube Kanalı Yönetimi

Kendi medya kanalınızı kurun.

YOUTUBE KANAL YÖNETİMİ

Kendi medyanıza yatırım yapın.


Web 2.0 teknolojisinin gelişmesi, iletişim araçlarının ve biçimlerininde evrilmesine neden olmaktadır. Bu değişimler neticesinde klasik medya popüleritesini sosyal medyaya devretmektedir. Bu değişime “Yeni Medya”da denmektedir. Youtube’un ulaştığı büyüme rakamlarıyla, her yaş grubundan farklı insanların kendi içeriklerini üretip, hiçbir maliyet gerektirmeden mesajlarını özgürce paylaşabildiği yeni bir iletişim alanı haline geldiği gözlenmektedir. Milyonlarca içeriği içinde barındıran YouTube, aynı zamanda kullanıcılarına reklam gelirlerinden pay dağıtması, bu mecrayı yeni bir iş modeli haline getirmektedir.
Youtube’un web sitesindeki verilere göre, dünyada 2 milyarın üstünde kullanıcısı bulunmaktadır. Her ay 2 milyarın üstünde kullanıcı siteye giriş yapmakta ve milyarlarca video izlemektedir. Bu videoların %70’inin mobil telefonlardan izlendiği görünmektedir. Youtube 100’den fazla ülkede yerel sürüm işlettiği için ve 80 farklı dilde kullanılabilmektedir. Aynı kaynağa göre; Youtube iş ortaklarının, Content ID uygulamasının başlamasından bu yana 800 milyondan fazla video ile ilgili hak talebinde bulunduğu, geçtiğimiz 5 yıldan Content ID uygulamasını kullanmayı seçen iş ortaklarına 2 milyar ABD dolarının üzerinde ödeme yaptığı görünmektedir.
YouTube’ da profesyonel başarının sırrı mecrayı iyi bilen ve takip eden, tecrübeli bir çekim ve pazarlama ekibi ile çalışmak.

0 / 1

Tuğba Yurt – Tutunamadım

0 / 2
0 / 3
0 / 4
I’m sure ıf Shakespeare were alıve today, he’d be doıng classıc guıtar solos on YouTube.

Peter Capaldi
  • Share: